Food truck na wesele jako świetny pomysł na biznes

Jednym z wielu pomysłów na udany biznes jest prowadzenie gastronomicznego punktu. Chociaż food truck kojarzy się głównie ze street foodem, obecnie ma szersze zastosowanie. Przyczepa na czterech kółkach coraz częściej stanowi świetną atrakcję na weselach. Poniżej przedstawiamy propozycje, dzięki którym food truck będzie głównym punktem podczas harmonogramu ślubnego. Zapraszamy do lektury. 

Food truck, który serwuje pyszne lody

Każdy uwielbia pyszne lody. Wesela organizowane są przeważnie podczas ciepłych dni, gdy nie ma ryzyka opadów deszczu. Dlatego food truck serwujący chłodne przekąski to świetny pomysł jako atrakcja na weselnej zabawie. Nie tylko ochłodzą podniebienie gości weselnych, lecz także sprawią im wiele przyjemności. Z powodu takich zalet oryginalna budka z lodami nie jest klasycznym źródłem lodów, lecz krainą pysznych smakołyków.

Lody kierowane do weselnych gości powinny wyróżniać się nie tylko niepowtarzalnym smakiem, lecz również wyglądem. Coraz większą popularność zdobywają również lody wytrawne. Food truck z takim menu oferują niespotykane jak dotąd odsłony lodów, które zawierają różne warzywa, a w tym m.in. brokuły, pomidory czy marchewkę. Nietuzinkowe propozycje pozwalające się ochłodzić z pewnością przyciągną wielu gości. 

Food truck z pączkami

Wielu osobom food truck kojarzy się z serwowaniem szybkich posiłków w formie hot dogów, frytek czy burgerów. Przyczepa gastronomiczna może zajmować się również sprzedażą wypieków cukierniczych, w tym między innymi pączków. Jeśli organizujesz wesele i szukasz ciekawej atrakcji, to właśnie ją znalazłeś. Weselni goście z pewnością docenią kreatywność i możliwość zjedzenia nietuzinkowych pączków. 

Podczas takich okazji tradycyjne pączki z nadzieniem będą dość rozczarowujące. Lepszym pomysłem będzie poproszenie, aby food truck przygotował pączki z kolorowymi posypkami i pysznymi nadzieniami o smakach, takich jak solony karmel czy raffaello.